Posted by admin on luty - 13 - 2024 | Możliwość komentowania Co robić, jeżeli chcielibyśmy wspomóc Polskę? została wyłączona

Co zrobić, aby polska polityka była nieco lepsza?
Wszyscy doskonale wiemy, że polska polityka jest bagnem – szczególnie ta na wysokim szczeblu. Chociaż oczywiście w żadnym razie myśleć, iż w nawet takich choćby Niemczech klasa polityczna jest na odpowiednim poziomie. Prawda jest taka, że w tak naprawdę niewielu krajach politykami są przyjemni ludzie. Podstawowa różnica jest najzwyczajniej, iż Niemcy czy Anglicy są bogatymi narodami, więc negatywne decyzje polityków aż tak bardzo ich nie bolą. Dobrze, lecz co w takim razie robić, jeśli chcielibyśmy w jakimś stopniu sprawić, że nasza polityka będzie chociaż trochę mniejszym bagnem?
Cóż, ciężko generalnie odpowiedzieć na tego typu pytanie – w końcu jesteśmy zwykłymi ludźmi, więc co niby możemy? Niewiele, lecz naprawdę nie można powiedzieć, iż najzwyczajniej już najzupełniej nic nie możemy zrobić. Na przykład warto jakoś edukować własnych znajomych. Kiedy jakieś społeczeństwo jest wyedukowane, np. wie, że za wysokie podatki nie są OK, to politycy inaczej podchodzą do rządzenia. W końcu żadna partia nie da rady zrobić reform nie z tego powodu, że nie ma większej ochoty. Powód jest zgoła odmienny – ludzie nie chcą na to pozwolić.

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Comments are closed.